Zdrowotność racic tematem nadchodzącego Forum Zootechniczno-Weterynaryjnego

Zagadnienia związane ze zdrowotnością racic stają się coraz popularniejsze. Serdecznie zapraszamy na XIV Forum Zootechniczno-Weterynaryjne „Zdrowe racice i wymiona, a efektywna produkcja”. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20.04.2018 r. w budynku Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (ul. Dojazd 11).
Organizatorami tego wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Zootechniczne oraz Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych.

Celem konferencji jest przedstawienie nowoczesnych systemów hodowlanych, żywieniowych i profilaktyki weterynaryjnej dotyczących wykrywania, zapobiegania oraz zwalczania chorób kończyn i wymienia u zwierząt gospodarskich. Wśród patronatów honorowych znalazła się m.in. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

W pierwszym dniu wyjazdowym, dr inż. Katarzyna Rzewuska zaprezentuje tematykę rejestrowania wyników korekcji racic, która jest podstawą współpracy hodowcy z korektorem. Natomiast w drugim dniu przybliży uczestnikom Forum, jakie korzyści wynikają z udziału w projekcie „CGen korekcja”. Dodatkowo dyrektor Centrum Genetycznego dr hab. Tomasz Strabel, prof. UP w Poznaniu, przeprowadzi wykład dotyczący oceny genomowej w praktyce hodowlanej.
Warto również wspomnieć, że podczas pokazu korekcji racic w RGD Brody UPP zostanie zaprezentowana rejestracja informacji na temat zdrowotności racic za pomocą aplikacji „CGen korekcja”.

Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i aktualny program znajdują się na stronie internetowej Forum Zootechniczno-Weterynaryjnego tutaj.
Rejestracja jest możliwa do dnia 20 marca 2018. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!