O zdrowiu racic polskich krów na polu międzynarodowym

W trakcie lipcowej Letniej Szkoły Korekcji połączonej z konferencją dotyczącą zdrowia racic i dobrostanu kierownik Centrum Genetycznego PFHBiPM Katarzyna Rzewuska na zaproszenie organizatorów przedstawiła działania mające na celu poprawę zdrowia racic realizowane w Polsce. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

Pytania do prelegentki dotyczyły głównie charakterystyki polskiej populacji bydła oraz chorób racic najczęściej rozpoznawanych u polskich krów. Pytano także o realizację projektu “CGen korekcja” i doceniono PFHBiPM za prowadzoną współpracę międzynarodową, czerpanie z najnowszej wiedzy oraz wykorzystywanie jej w swoich działaniach.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 korektorów racic i ekspertów z zakresu zdrowia racic z całego świata. Podczas dwudniowego spotkania coraz głośniej wybrzmiewała konieczność uwzględnienia genetyki i podejmowania równoległych działań we wszystkich obszarach – żywienia, obsługi, warunków utrzymania czy korekcji racic. Organizatorem wydarzenia była ANKA – hiszpańska firma produkująca poskromy.